Zorzettig vinen Myo Schioppettino er i november 2024 udgaven af det danske vinblad Din Vinguide blevet fremhævet som en interessant weekend vin med følgende kommentar:
Vi skriver bl.a. følgende om vingårde på vores hjemmeside: “Gårdens vinsortiment består af en linje billigere dagligdagsvine samt topserien, MYO med udvalgte topvine. Der er primært tale om vine produceret på de mange regionale druesorter. Zorzettig ejes og drives i dag af den dynamiske Annalisa Zorzettig sammen med et større team. Der dyrkes vin på bæredygtige metoder på ca. 120 ha. og en produktion på 800.000 flasker årligt.
Tjek på hjemmesiden vores sortiment fra gården af hvide, røde og dessertvine på linket https://www.7vini.com/zorzettig/.