- Denne begivenhed er allerede afholdt.
Forårssmagning i Farum d. 30/4 kl. 17-19

Forår og sol hos 7Vini
7Vini er i stadig forårshumør – vi fastholder fokus på vine til bl.a. terrassen
Maj er lige om hjørnet, og dermed er det danske håb om solskin og temperaturer på over 15 grader også i nærmeste fremtid.
Derudover ligger konfirmationstiden for døren, så mangler I vin til eget arrangement eller andre fejringer i nærmeste fremtid, ved I, hvor I kan få fat i dem!
Vi glæder os til at se mange af jer i Farum snart 😊
Der bliver igen mulighed for at smage og købe vores vine i Farum. Forårssmagningen finder sted:
Torsdag d. 30/4 kl. 17:00-19:00
Adresse: Gedebakken 12, 3520 Farum
Til smagningen kan du/I se frem til at smage hele 7 forskellige vine fra 5 forskellige italienske regioner. Herunder fordeler vinene sig således:
1 spumante
2 slags hvidvin
2 slags rosé
2 slags rødvin
Vi er sikre på, at du kan finde en lækker vin blandt ovenstående, som passer super godt til det (forhåbentligt) kommende gode vejr og de gode måltider samt gode stunder, som følger med.
Vi glæder at se mange kendte ansigter fra området, og håber på nye kontakter med interesse for god vin med kant og historie – direkte fra Italien.
Tag gerne en ven eller din nabo med.
De varmeste vin-hilsener,
Claus, Patrick, Simon, Steen & Steen